برابری جنسیتی و حضور امن در فضای دیجیتال


آگاهی، همکاری و کنشگری برای تغییر افکار، اعمال و گفتار جنسیت‌زده سه ارزش بنیادین ماچولند هستند. در این بخش از وبسایت جزوه‌های تهیه شده در ماچولند و یا سایر گروه‌های برابری‌خواه، مطالعات و پژوهش‌های جنسیت‌محور و همچنین محتوای آموزشی حضور امن در فضای دیجیتال در قالب‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر نیاز به جزوه آموزشی دارید یا جای محتوایی که در اختیار دارید، اینجا خالی است، با ما تماس بگیرید. ماچولند خود را موظف به رعایت حقوق مالکیت محتوای بازنشر شده می‌داند.

مجموعه داستان‌های فمینیستی اما

مجموعه کارتونی درباره کارخانگی و بار روانی

دانلود

Raise Your Voice, Tips and Tools for Social Media Advocacy

Made with love by Macholand and Nabz-Iran

Social media allows us to connect and interact with a wide audience across different demographics. More often than not social media platforms are used as mediums to inform citizens about issues and to draw in their support for social change initiatives. This guide provides citizens, activists and social change actors with an overview of popular social media platforms, including Twitter, Facebook and Instagram, and offers tips on how to effectively use each platform to influence and drive change.

دانلود

نکات و دست‌افزارهایی برای حمایت‌گری در شبکه‌های اجتماعی

کاری از ماچولند و نبض ایران

شبکه‌های اجتماعی به ما فرصت میدهند تا با هم در ارتباط باشیم و در معرض تعامل با طیف وسیعی از مخاطبان با خصوصیات فردی متفاوت و متنوع قرار بگیریم. در اغلب موارد پلتفرم‌های شبکه اجتماعی به عنوان یک رسانه برای آگاه سازی شهروندان و جذب حمایت آنها از ابتکارهای عملی برای تغییر اجتماعی استفاده می‌شود. این راهنما بطور خلاصه پلتفرم‌های شبکه اجتماعی پرطرفدار توییتر، فیسبوک و اینستاگرام را به شهروندان، کنشگران و کنشگران تغییر اجتماعی معرفی می‌کند و نکاتی در مورد استفاده بهینه از هر کدام از این پلتفرم‌ها برای ایجاد تغییر و تاثیرگذاری بیشتر ارائه می‌کند.

دانلود

استیکرهایی برای مقابله با آزارهای جنسی در تلگرام

ماچولند مجموعه‌ای از استیکرها را در اختیار کاربران تلگرام قرار می‌دهد، به این امید که وجود مجموعه «خدمات رفع مزاحمت» به همه ما یادآوری کند باید در تغییر فرهنگ بکوشیم و به مصادیق آزار جنسی و خشونت‌های جنسیتی در فضاها و شبکه‌های مجازی آگاه شویم. یادآوری می‌کنیم که این استیکرها جنسیت ندارند و تنها می‌توانند جایگزین جملاتی شوند که شما نمی‌توانید یا نمی‌خواهید تایپ کنید.

دانلود

راهنمای پوشش اخبار روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان

خشونت علیه زنان یک واقعیت اجتماعی شایع است. ۲۵ نوامبر، برای آگاهی رسانی و جلب توجه عموم به روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان نامگذاری شده است و مراسم و راه‌پیمایی‌های متعدد و متنوعی در سراسر جهان برگزار می‌شود. رسانه‌ها نیز اخبار این رویدادها را پوشش می‌دهند، یا در این باره محتوا یا برنامه‌هایی تولید می‌کنند. مجموعه Prenons La Une در سال ۲۰۱۴ توسط ۳۰ روزنامه‌نگار زن فرانسوی و برای پایان دادن به نابرابری‌های شغلی و سقف شیشه‌ای در دنیای رسانه‌ها تشکیل شده است و امسال در آستانه ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ برای همکاران خود « راهنمای پوشش روز جهانی منع خشونت علیه زنان» را تهیه کرده‌ اند..

دانلود

دفترچه راهنمای شروط ضمن عقد

چگونه میتوان بدون شروط ضمن عقد ازدواج کرد؟ حتی با همه این شروط هم با برابری بسیار فاصله داریم.

دانلود

گزارش کشوری ختنه زنان در ایران

انگاره ي در حال تغییر ختنـه/ ناقص سازي انـدام تناسـلی زنان گزارش کشوري ختنه زنان در ایران - 1395

دانلود

گزارش کشوری ختنه زنان در ایران

انگاره ي در حال تغییر ختنـه/ ناقص سازي انـدام تناسـلی زنان گزارش کشوري ختنه زنان در ایران - 1395

دانلود