تاژ، مگر مردها هرگز لباس هاشان را نمی شویند؟

استیکرهایی برای مقابله با آزارهای جنسی در تلگرام
۲۷ دی ۱۳۹۴

تاژ، مگر مردها هرگز لباس هاشان را نمی شویند؟

واقعیت این است که:

تاژ در تبلیغات مایع و پودر لباسشویی خود به مراتب بیشتر از مردان از زنان استفاده می کند. چشم ما به دیدن زنی که جعبه پودر ماشین لباسشویی را در دست گرفته عادت کرده است. در حالیکه تمیزی را همه دوست دارند و استفاده از ماشین لباسشویی تخصصی نیست که تنها زنان بتوانند آنرا به دست آورند! هیچ مردی و هیچ زنی دوست ندارد لباس مشکی‌اش بور شود.

 

ما فکر می‌کنیم:

تولید تبلیغاتی اینچنینی ذهن را برای پذیرفتن نقش‌های جنسیتی آماده می‌کند. فرقی نمی‌کند بیننده این پوسترها و تبلیغات مشابه چه سن و چه جنس و چه وضعیت اقتصادی و … داشته باشد. بازتولید نقش‌های جنسیتی و انتظار بازتولید آن از دیگران دیوار بلندتری بین انسان‌ها می‌کشد. ما فکر می‌کنیم تاژ با این نوع تبلیغات نه تنها  این سوال را در ذهن زن‌ها  بوجود می‌آورد که “مگر این تنها وظیفه من است” که نیمی از مشتریان علاقه‌مند به پوشیدن لباس‌های سیاه را هم از دست می‌دهد: مردان را!

 

چه می‌کنیم؟

“همیشه کیفیت، همیشه تاژ”! ما از تاژ می‌خواهیم کیفیت را همیشه برای همه بخواهد و انتخاب و خرید و مصرف مواد شوینده را منحصر به زنان نداند. ما از تاژ می‌خواهیم مردان و زنان همیشه به یک اندازه در تبلیغات محصولاتش حضور داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *